Regionalne Centrum Krwiodawstwa I Krwiolecznictwa w Łodzi
URATUJ ŻYCIE ZOSTAŃ KRWIODAWCĄ
KAŻDA KROPLA NA WAGĘ ŻYCIA
Szkolenia z zakresu immunologii transfuzjologicznej

PROCEDURA UZYSKIWANIA/ODNAWIANIA UPRAWNIEŃ DO WYKONYWANIA BADAŃ IMMUNOHEMATOLOGICZNYCH (zgodnie z SOP 01/195 w. 7)

 1. Pracownik pracowni serologii po co najmniej rocznej praktyce w wykonywaniu badań immunohematologicznych pod nadzorem kierownika pracowni serologii/immunologii transfuzjologicznej lub osoby przez niego wyznaczonej, odbywa dwutygodniowe szkolenie teoretyczne i praktyczne w PK RCKiK w Łodzi.
 2. Roczna praktyka w wykonywaniu badań pod nadzorem odbywa się w pełnym wymiarze czasu pracy lub niepełnym wymiarze czasu pracy odpowiadającym rocznemu pełnemu wymiarowi czasu pracy w okresie nie dłuższym niż trzy lata.
 3. Szkolenie takie dotyczy także osób u których przerwa w wykonywaniu badań z zakresu immunologii transfuzjologicznej jest dłuższa niż 5 lat. Osoby takie mogą ubiegać się o ponowne zdobycie uprawnień serologicznych zgodnie z pkt.  1 i 2.
 4. Zgłoszenia na szkolenia przyjmuje kierownik DIT osobiście lub pod numerem telefonu (42)-61-61-422 lub (42)-61-61-430. Szkolenie odbywa się zgodnie z programem indywidualnie lub dwuosobowo.
 5. Na 7 dni przed rozpoczęciem szkolenia, należy przesłać do PK wypełniony formularz zgłoszenia na szkolenie w formie skanu na adres konsultacyjna@krwiodawstwo.pl lub m.kacprzak@krwiodawstwo.pl (oryginał należy dostarczyć w dniu rozpoczęcia szkolenia).
 6. Cena szkolenia (obejmująca opłatę za szkolenie i egzamin) regulowana jest zarządzeniem wewnętrznym Dyrektora RCKiK w Łodzi. Opłatę należy uiścić przelewem na konto Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Łodzi przed rozpoczęciem szkolenia. Istnieje możliwość dokonania opłaty po zakończeniu szkolenia, na podstawie wystawionej przez RCKiK faktury.
 7. Jeżeli podmiot leczniczy/nzoz jest zwolniony z podatku VAT, należy dostarczyć do RCKiK wypełnione oświadczenie, potwierdzające ten fakt. W przypadku niezaliczonego egzaminu, każde kolejne podejście do egzaminu (nie wcześniej niż po miesiącu) jest dodatkowo płatne, zgodnie z obowiązującym w Centrum cennikiem.
 8. Szkolenie zakończone jest egzaminem praktycznym i teoretycznym. Zaliczenie części praktycznej jest warunkiem dopuszczenia do części teoretycznej.

Odnawianie uprawnień serologicznych w RCKiK w Łodzi

 1. W przypadku przerwy w wykonywaniu pracy w pracowni immunologii transfuzjologicznej dłuższej niż 2 lata personel zatrudniony w pracowni musi odbyć dodatkowe 14-godzinne (2 dniowe) szkolenie w jednostce organizacyjnej publicznej służby krwi.
 2. Zgłoszenia na szkolenia odbywają zgodnie z pkt. 4. Szkolenie odbywa się zgodnie z programem indywidualnie lub dwuosobowo.
 3. Dalsze postępowanie zgodnie z pkt. 5. do 8.

Pliki do pobrania:


Cena szkoleń z zakresu serologii:

 • Szkolenie indywidualne  w celu zdobycia uprawnień do samodzielnego wykonywania badań z  zakresu immunologii transfuzjologicznej i autoryzacji wyników w/w badań (dla diagnostów lab./lekarzy) lub do samodzielnego wykonywania badań z  zakresu immunologii transfuzjologiczne (technik analityki med.) 10 dniowe – 2 500,00 zł netto za osobę
 • Szkolenie indywidualne  w celu przywrócenia uprawnień do samodzielnego wykonywania badań z  zakresu immunologii transfuzjologicznej i autoryzacji wyników w/w badań (dla diagnostów lab./lekarzy) lub do samodzielnego wykonywania badań z  zakresu immunologii transfuzjologiczne (technik analityki med.) po przerwie w wykonywaniu badań powyżej 2 lat (2 dniowe) – 600, 00 zł netto za osobę
 • Poprawkowy egzamin teoretyczny i/lub praktyczny z zakresu immunologii transfuzjologicznej, po zakończeniu szkolenia na uprawnienia serologiczne – 300,00 zł netto za osobę
 • Wystawienie duplikatu zaświadczenia – 20 zł netto

 

numer konta bankowego RCKiK w Łodzi:
67 1130 1163 0014 7048 7920 0003

Proszę przy każdym zgłoszeniu na szkolenie załączyć oświadczenie o zwolnieniu z VAT podpisane przez osobę upoważnioną do zaciągania zobowiązań wobec Jednostki. W przypadku braku oświadczenia do kwoty netto będzie doliczony podatek VAT w wysokości 23% (pobierz oświadczenie)

Partnerzy:
Wspierają nas:

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Łodzi
ul. Franciszkańska 17/25, 91-433 Łódź, tel. Centrala +48 42 61 61 400, tel./fax +48 42 61 61 499, e-mail: sekretariat@krwiodawstwo.pl
KRS: 0000022092, NIP: 7262292906, REGON: 00029483000000
Copyright (c)
Warning: date(): It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected the timezone 'UTC' for now, but please set date.timezone to select your timezone. in /var/www/vhosts/krwiodawstwo.pl/httpdocs/stopka.php on line 77
2021 Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Łodzi projekt i wykonanie: DAGSON MEDIA studio